9 milionów rowerów

Dziś miało byś słońce i podobno było tylko że z powodu smogu go nie widać. I jest tak samo jak zwykle tylko trochę jaśniej. Wraz z moimi wspólokatorami Austinem i Mery pożyczyliśmy hostelowe rowery 20RMB za dzień (10RMB to 1euro) i pojechaliśmy zobaczyć miasteczko olimpijskie. Jutro wrzucę zdjęcia, chociaż bez słońca są mało szałowe. Po drodze widzieliśmy jeszcze Linked Hybrid projektu Stevena Holla. Po za obwodnicą otaczającą stare miasto jest mnóstwo budynków apartamentowców i mieszkalnych mających ponad 25 pięter. Robi wrażenie. Wzdłuż prawie każdej ulicy, nawet 6 pasmowej są pasy dla rowerów. Kierowcy nie zwracają na ciebie uwagi co czyni z jazdy na rowerze sport ekstremalny. Wracając zobaczyliśmy jeszcze dzielnicę sztuki. Coś niesamowitego, poprzemysłowy kwartał zamieniony w całą masę galerii sztuki nowoczesnej i kawiarnie. To co tworzą Chińczycy przerasta wszystko co dotychczas widziałem w Europie. Jest czym się inspirować.

Wczoraj na trzy posiłki wydałem łącznie 20RMB, dzisiaj może 30RMB ale było na bogato.

Również wczoraj – wieczorem wysłałem może z 10 CV, starałem się wysyłać do firm nie chińskich, w trakcie wysyłania trochę zwątpiłem czy coś z tego będzie. Dzisiaj o 12 dostałem pierwsze telefoniczne zaproszenie na rozmowę, o 15 drugie, mailem przyszło trzecie z firmy z którą rozmawiałem przed wyjazdme z Polski. Trochę nie wyszło ustalanie czasu spotkania i własnie próbowałem to sprostować. Z tego co widze wśród pracowników praktycznie nie ma nie chińczyków. Jedna z firm jest w 100% chińska. Dostałem jeszce prośbę o przesłanie portfolio od firmy, która widziała moje CV w internecie. Ta ostatnia firma najbardziej mi odpowiada. Wybór zrobił się taki, że może będe mógł negocjować warunki.

Z pokoju wyprowadzili się francuzi a wprowadzili kanadyjczycy. Poznałem też dzisiaj Francuzów i Duńczyka polskiego pochodzenia, ale nie jest to niestety Czesław Śpiewa.

Jeśli chińska firma to potwierdzi to będę miał jutro pierwszą rozmowę o pracę o 9.oo waszego czasu. Prosze trzymać kciuki.

Ten wpis umieszczono w kategorii Chiny, Życie w Chinach i otagowano jako , , . Dodaj link do ulubionych. Dodaj komentarz lub zostaw trackback: Trackback URL.

Dodaj komentarz