Coraz więcej Polaków w Chinach

Wygląda na to, że liczba Polaków w Chinach szybko rośnie. Wydawałoby się, że w tak wielkim kraju nie da się tego zauważyć, a jednak. W budynku, w którym dostał pracę mój kolega, kilka pięter wyżej pracuje inny polski architekt. Dzisiaj w drzwiach windy, która otworzyła się chyba na 9 piętrze, stało 3 Polaków w koszulach. Nie wsiedli, więc nie pogadałem, jeśli by przypadkiem trafili na ten blog, niech się odezwą możemy iść kiedyś razem na lancz. Albo wódkę. Na 9 piętrze, sprawdziłem jest tylko siedziba Opery, może to informatycy? Wieczorem, po pierwszym dniu w nowym biurze, usiedliśmy w pobliskiej kawiarni. Za moimi plecami usłyszałem rozmowę po Polsku. Jeden z rodaków tu mieszka, pozostała dwójka przyjechała chyba na wakacje.  Gdy przyjechałem do Chin w ambasadzie powiedzieli mi, że wiedzą o 300 Polakach mieszkających w Pekinie.  Wydaje mi się mało prawdopodobne, żeby liczba doszła do tysiąca, ale tyle przypadkowych spotkań w 20 milionowej metropolii? Czyżby z tego powodu LOT otworzył nowe tańsze połączenia Pekinu z Warszawą?

Ten wpis umieszczono w kategorii Chiny, Polska, Życie w Chinach i otagowano jako , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj link do ulubionych. Dodaj komentarz lub zostaw trackback: Trackback URL.

4 Komentarze

 1. Opublikowano czerwiec 6, 2012 o 11:46 am | Link

  Haha, trafiłem przypadkiem, zgadza się 🙂

  Tak, jest polak co pracuje w Operze w Pekinie, czasami też przyjeżdzają na 6 miesięczny „wakacyjny” kontrakt więc pewnie dlatego tyle ich było 😉

  Znam tez polskiego architekta, pracuje przy Guomao 🙂 Rzeczywiście jest nas coraz więcej. Zdobywamy Pekin! 😀

  Możemy wyskoczyć na wódkę (wyborowa!) lub chuara, pogadać 😉

  • filips
   Opublikowano czerwiec 6, 2012 o 12:30 pm | Link

   mozna by sie nawet na motorynkach razem poscigac skoro jest oboaj jestesmy zmotoryzowani. Co kupiles? Zdjecie mi sie nie otwiera. Zapraszam na Xizhimen, lacznie z goscmi jest nas teraz tu chyba 13.
   pozdrawiam

 2. sebiush
  Opublikowano lipiec 3, 2012 o 1:32 am | Link

  Tu Polak co pracuje na 9. piętrze 😉 Panowie, przyszły tydzień pasuje na spotkanie?

  PS dzięki Solo za namiar na bloga!

  • filips
   Opublikowano lipiec 9, 2012 o 8:23 am | Link

   hej, bardzo chetnie. Lancz czy po pracy na piwo? U mnie czasem cięzko z wyjsciem o 18

Dodaj komentarz