Mobilizacja wokół wysp Diaoyu

Dziś wypada rocznica incydentu mukdeńskiego. Ważna dla chińczyków data. Poczatek japońskiej inwazji, zajęcie Mandżurii. Jeśli coś ma się wydarzyć to dzisiaj. Japońskie łodzie patrolowe natrafiły na chińskie kutry rybackie w okolicach wysp, według jednego z chińskich portali są to pierwsze z tysięcy łodzi, które mają tam wkrótce dotrzeć. Rybacy mają być chronieni przez 6 okrętów marynarki, które Chiny wysłały tam już kilka dni temu. Japoński premier nakazał obserwację chińskich jednostek z morza i z powietrza. Wygląda to na dużą prowokację, albo łodzie kryją wojsko, które zejdzie na ląd, albo Chińczycy wysłali na front mięso armatnie. Tym czasem na jedną z wysp dotarli japońscy aktywiści.

asia, china, chiny, demonstracje pod ambasadą japonii w pekinie, diaoyu islands, incydent mukdeński, japan, japonia, kutry, military, protest, senkaku, sino-jpanese war, taiwan, war, wojna chińsko japońska, wojna chińsko-japońska 2012, wojsko, wyspy diaoyu, Zdjecia z demonstracji w Japonii, łodzie patrolowe

Ten wpis umieszczono w kategorii Azja, Chiny, Polityka i otagowano jako , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj link do ulubionych. Dodaj komentarz lub zostaw trackback: Trackback URL.

Dodaj komentarz