Polska w chińskim internecie

 Szukając czegoś na youku.com – chińskim youtubie, trafiłem przypadkiem na polski filmik Enduro Me zrobiony przez dwóch Polaków jeżdżących na rowerach po górach. Miło było zobaczyć kawałek Polski, przez chwilę zastanawiałem się czy im nie przesłać linka, ale mają do dziś tylko 72 wyświetlenia. Idąc dalej tym tropem, postanowiłem sprawdzić co mi pokaże wyszukiwarka youku po wpisaniu hasła 波兰 Polska. Ustawiłem filmy ( jest ich ponad 5000) w kolejności od najbardziej komentowanych. Oto ranking:
Na pierwszym miejscu jest nius o rozbiciu się samolotu z naszym prezydentem w Smoleńsku. Nic dziwnego, że wielu Chińczyków dowiadując się iż jestem Polakiem, wspomina o katastrofie. Już nie tylko papież i Wałęsa, ale teraz jeszcze jesteśmy znani ze Smoleńska. Filmik odtwarzany był 545 tysięcy razy. Jest to slajdszoł z komentarzem. Zdjęcia są bardzo przypadkowe, na niektórych nawet pokazuje się prezydent Kwaśniewski, najwyrażniej pomylony z Lechem Kaczyńskim. Oprócz przeważających kondolencji pojawia się też sporo oskarżeń pod adresem Rosji. Nie tylko u nas teorie spiskowe były brane pod uwagę, przewijają się też tu i ówdzie Żydzi, coraz bliżej nam do Chińczyków. Przyczyna zamachu miała być planowana budowa amerykańskiej tarczy rakietowej.  Jest kilka komentarzy, w których Chińczycy piszą, że mimo iż nasz mały kraj zawsze prowadził politykę antychińską to nam współczują. Uwaga politycy, dziennikarze, mieszkańcy państwa środka zdają sobie sprawę z tego co o nich piszecie. Pod filmem znajduje się 1347 komentarzy.Prosze nie klikać bo to tylko printskriny.

Drugi najbardziej komentowany film obejrzało ponad 574 tysiące Chińczyków. Tytuł to mniej więcej: Polak zgwałcił swoją córkę, więził ją przez 6 lat, urodziła mu 2 synów. Film opowiada historię 45 letniego Krzysztofa B. – sprawa z 2008 roku. W filmie pojawia się też Fritzl, mam nadzieje, że tylko jako odnośnik, a nie miks. Komentarzy 1124. Chińczycy pomstują na oprawcę i etykę mieszkańców państw Europy Wschodniej. Pojawia się porównanie zdemoralizowanej Europy do zdemoralizowanej Japonii.Trzeci jest jakiś festiwal latarni w Polsce, na temat którego nie mogę nic znaleźć, ale Chińczykom się podoba.

Czwarty, fragment meczu Hiszpania – Polska 6-0, potem jeszcze kilka filmów z katastrofy smoleńskiej, filmiki z polskich reprezentacji Counter Strike’a i innych gier.Jedenaste miejsce „Najśmieszniejsze sceny z udziałem polskich kierowców”. Ubawiłem się, jest kilka polskich klasyków, dachowanie, policjanci pchający radiowóz, drift na śniegu furmanką i uwaga: Jestem hardkorem oraz Ale urwał. Mam nadzieję, że tak nas widzą Chińczycy. Na szczęście nie mogą zrozumieć głosów w tle: co to kurwa jest? asia nie tu kurwa. ale pierdolnął i kilku podobnych. Całość zdecydowanie się odbiorcom podoba.
Dalej pojawiają się wypadki drogowe, film o tym, że Polska wprowadza kastrację dla pedofilów (?), mecz koszykówki Polska – Chiny 66-83.Inne mniej popularne:Teledysk opisany „Polski skinhead Jeden Osiem L – słynne Kiedyś było inaczej”:
Odsłonięcie największego Jezusa na świecie. Komentowane jako nowy cel dla Bin Ladena, ogromna strata pięniedzy ( 30m. glowa Mao w Czangsza)
Film o czterolatku, który jeździ do przedszkola konno:
Jest kilka filmów z walk Pudziana. Łącznie z walką z Najmanem. 6:30 rozpoczecie walki, 6:50 Najman leży na deskach . Mariusz wyrobił sobie chyba tu renomę bo dostał nawet chińskie imię马瑞斯MaruisiJest sporo teledysków Polek. Nie mają dużej oglądalności, ale jak ktoś komentuje to raczej z zachwytem. Nie wiem kim jest ta pani, ale ma dobre komentarze: sexowna kobieta, sexowny głos, dupa bardzo seksowna, duże piersi, długie nogi i …  jakpijana Britney Spears haha.
Jest Natasza Urbanska, Edyta Górniak, Ewa Farna i inne bardziej lub mniej znane u nas. Nie jestem pewien kto to jest, ale tytuł przetłumaczony przez google translate jest mistrzowski: „Polish perspective wearing a gauze breast milk od God grace”. Jola Rutowicz?
Znalazłem przy okazji innego polskiego użytkownika serwisu kryjącego sie pod pseudonimem TECHNIK, promującego na youku nieznanego mi dotąd polskiego wykonawcę Tomasza Niecika. Nie jest jeszcze tu specjalnie popularny, ale kiedyś kto wie. Posluchałem, myślę brzmi jak z moich stron, sprawdzam w google, trafione, Grajewo. Jest jeszcze drugi utwór „Tutti Frutti”. Oto próbka:
http://v.youku.com/v_show/id_XMzEzMDMyODgw.htmlNa podsumowanie cała kwintesencja polskości. Film zatytułowany „Polska to śmieszne miejsce” – krajowa produkcja, szkoda że pominięta na EXPO. To my Polacy 😉
http://v.youku.com/v_show/id_XMjc5MTI0NzUy.html
Mam dość.
Ten wpis umieszczono w kategorii Chiny, Polska i otagowano jako , , , , , , , . Dodaj link do ulubionych. Dodaj komentarz lub zostaw trackback: Trackback URL.

Dodaj komentarz