Tajemnicze wzory na chińskiej pustyni.

Znalazłem dzisiaj niusa na onecie z urywkiem programu BBC, w którym pokazują odkryte niedawno przez jakiegoś użytkownika google earth, zdjęcia satelitarne tajemniczych instalacji na pustyni. Znalazłem ową lokalizację, zrobiłem skrinszoty i porównałem miejsca z chińskim odpowiednikiem GE – Baidu Maps, które zaledwie kilka dni temu wprowadziło możliwość oglądania swoich zdjęć satelitarnych. Poczytałem różne teorie spiskowe, których już pełno w internecie i znalazłem wypowiedź jakiegoś specjalisty z NASA jeśli dobrze pamiętam, który mówi, iż wzory wykorzystuje się do kalibracji satelitów szpiegowskich i Stany Zjednoczone mają podobne. Układ okrągły miałby służyć do testowania radarów, co ma tłumaczyć stojące w środku odrzutowce, a kwadratowe bloki jako cel do testowania broni. Całość składała by się na olbrzymią bazę wojskową położoną na środku pustyni. Potwierdzało by to porównanie zdjęć, które pokazuje, że żaden z obiektów nie jest widoczny na chińskich zdjęciach satelitarnych.  Ktoś, gdzieś napisał, że prawdopodobnie jest to pozostałość z lat ’60 kiedy Chiny miały napięte stosunki z Rosją, ale wykluczają to starsze zdjęcia GE, w 2005 roku instalacja była jeszcze w budowie.

Jeden z labiryntów, zdjęcie z tego roku. 1kmx1,8km. Szerokosc bialego pasa 20m

Ten sam labirynt w 2005 roku, jeszcze w budowie.

W szerszej perspektywie Google Earth

I na dopiero co udostępnionych zdjęciach satelitarnych Baidu Maps

Drugi labirynt, na GE

I ta sama lokalizacja na Baidu Maps

Promien 150m.

Myślę, że byłby to niesamowity cel wyprawy motocyklowej. Trochę daleko, myślę, że ze 3tyś. km w jedną stronę. Nie widzę w pobliżu żadnego miejsca, gdzie można by wysłać motocykl, który oczywiście powinien być większy od mojego. Pokazałem przed chwilą zdjęcia znajomemu Chińczykowi. Na moje pytanie o bezpieczeństwo odpowiedział mi, że raczej mnie nie zastrzelą, raczej nakażą zawrócić. Jednak to cywilizowany kraj. Nawet jeśli by się nie udało dotrzeć do celu, cała okolica wygląda niesamowicie. Łącznie z czerwono zielonym jeziorem. Zastanawiam się czy mogli tam testować broń atomową.

Ah i jeszcze jedno sie znalazlo. Na mnie robi niesamowite wrazenie.  Skala jest ogromna. Dobry temat na zajecia z architektury monumentalnej. Podobno jest to olbrzymia elektrownia solarna, moze wiatrowa.

I wspolrzedne, bo najlepiej poogladac samemu:

44.087585,93.920689

40°27’14.06″N  93°44’43.61″E

40°27’32.10″N  93°18’49.69″E

40°24’50.32″N  93°35’2.01″E

Amerykanie juz porownuja chinskie wzory do planu Waszyngtonu.

http://gizmodo.com/5859081/why-is-china-building-these-gigantic-structures-in-the-middle-of-the-desert

http://wiadomosci.onet.pl/wideo/tajemniczy-labirynt-w-chinach-co-to-jest,10740778,1,klip.html#play

Ten wpis umieszczono w kategorii Chiny i otagowano jako , , , , , , . Dodaj link do ulubionych. Dodaj komentarz lub zostaw trackback: Trackback URL.

Dodaj komentarz