There are 9 mln cars in Beijing

Wybrałem się dzisiaj na wycieczkę po wewnętrznej obwodnicy otaczającej całe stare miasto. Dokładnie tą trasą biegnie druga linia metra. 23km + 5 km żeby spotkać się z koleżanką na lancz po drodze. Wokół tej obwodnicy stoją dziesiątki biurowców, takie centrum Warszawy przy każdej stacji metra. Podróż nie należała do najprzyjemnieszych, w powietrzu jest pełno syfu, pył dostaje się do ust, nosa i oczu, kierowcy samochodów uważają się prawdopodobnie za nadludzi, nie ma opcji żeby wyjeżdżający ze stacji kierowca przepuścił rowerzystę, prędzej zabije.

Kiedy Katie Melua nagrywała swoją piosenkę z tekstem There are nine milion bicycles in Beijing tekst był już zdecydowanie nieaktualny. W Pekinie prawdopodobnie jest 9 milionów samochodów, rowerów może 90 tysięcy, czasami przy ulicy stoją całe rzędy zardzewiałych bicykli. Takich obrazków z lat 70tych już nie widać, największe zagęszczenie jakie widziałem to może 6 rowerów na 100m2.

cb

Zdjęcie pobrałem z tej strony bez wiedzy i zgody autora:

http://www.cinaoggi.it

Ten wpis umieszczono w kategorii Chiny, Życie w Chinach i otagowano jako , , , . Dodaj link do ulubionych. Dodaj komentarz lub zostaw trackback: Trackback URL.

Dodaj komentarz